Njoftim

  • Te gjitha Fotot

    Ministri i Ministrisė sė Administratės Publike, Mahir Yagcilar, ka pritur kryetarin e Kėshillit tė Pavarur Mbikėqyrės tė Shėrbimit Civil tė Kosovės, Eshref Shabanin, qė shoqėrohej nga anėtari i kėtij kėshilli, Shkėmb Manaj. Palėt nė takim biseduan rreth mundėsive tė fillimit tė zbatimit tė Ligjit nr.06/L-048 tė Kėshillit tė Pavarur Mbikėqyrės tė Shėrbimit Civil tė Kosovės, pas hyrjes nė fuqi tė kėtij ligji, dhe pėr rėndėsinė qė ka ky akt ligjor pėr shėrbimin civil tė Kosovės. Qė ky ligj tė zbatohet me sukses u pa e nevojshme tė realizohet njė bashkėpunim i mirėfilltė ndėrmjet institucioneve tė vendit, nė mėnyrė qė mangėsitė ligjore tė evidencuara deri mė tash tė eliminohen.