Njoftim

  • Te gjitha Fotot

    Sot, me datėn 29 nėntor 2016, Kryetari i Kėshillit, z. Shkėmb Manaj e ka takuar deputetin e Kuvendit tė Republikės sė Kosovės, z. Veton Berisha, me te cilin ka biseduar rreth pėrfaqesimit tė komuniteteve jo shumicė nė shėrbimin civil tė Republikės sė Kosovės.

Kryetari i Kėshillit, z. Shkėmb Manaj, e  njoftoj z. Berisha qė Kėshilli i Pavarur Mbikėqyres pėr Shėrbimin Civil tė Kosovės ėshtė duke punuar njė Raport tė detajuar nė kuadėr tė Raportit Vjetor tė Punės, nė tė cilin do tė pasqyroj drejtė pėrfaqėsimin e komuniteteve jo shumicė nė shėrbimin civil.

Kėshilli i Pavarur Mbikėqyres mbetet i pėrkushtuar nė mbikėqyrjen e zbatimit tė legjislacionit tė shėrbimit civil nė tė gjitha institucionet e administratės publike nė nivel qendror dhe lokal qe kanė tė punėsuar nėpunes civilė.

 

Materiali ėshtė huazuar nga koha.net