Njoftim

  • Te gjitha Fotot

    Nė vazhdėn e takimeve nė Republikėn e Turqisė, delegacioni i Kėshillit tė Pavarur Mbikėqyrės pėr Shėrbimin Civil tė Kosovės, i kryesuar nga z. Lulzim Aliaj, Kryetar i Kėshillit, u prit nga Avokati i Popullit tė Republikės sė Turqisė z. Nihat OMEROGLU.

Avokati i Popullit tė Republikės sė Turqisė e njoftoi delegacionin e Kėshillit me kompetencat dhe pėrgjegjėsitė e institucionit tė Avokatit tė Popullit, nė zgjidhjen e rasteve dhe ankesave tė paraqitura nė kėtė institucion.

Kryetari i Kėshillit, e falenderoi Avokatin e Popullit pėr mikėpritjen dhe ofrimin e bashkėpunimit, si dhe e njoftoj me kompetencat dhe pėrgjegjėsitė e Kėshillit pėr mbikqyrjen e zbatimit tė legjislacionit pėr shėrbimin civil dhe bashkėpunimin e Kėshillit me institucionet e administratės publike nė Republikėn e Kosovės.

Nė kėtė takim u shkėmbyen pėrvojat dhe praktikat mė tė mira tė tė dy institucioneve respektive dhe si pėrfundim i pėrbashkėt i takimit, ishte vazhdimi i bashkėpunimit nė pajtim me fushėveprimin e secilit institucion e nė veqanti nė funksionet e njėjta dhe tė pėrafėrta.