Vendim

  • Te gjitha Fotot

    Nė Mbėshtetje tė nenit 8 paragrafi 1 tė Lgjit Nr.03/L-192 Pėr Kėshillin e Pavarur Mbikėqyrės pėr Shėrbimin Civil tė Kosovės, dhe nenit 4 paragafit 1 nėnparagrafit 1.1 dhe 1.14, nenit 5 paragrafit 2 dhe nenit 10 tė Rregullores Nr.02/2016 pėr Punėn e Kėshillit tė Pavarur Mbikėqyrės pėr Shėrbimin Civil tė kosovės, Kėshilli nė mbledhjen e njėmbėdhjetė (XI) tė mbajtur mė datė 19.06.2018, mori kėtė:

VENDIM

1. Z. Eshref Shabani, anėtarė i Kėshillit tė Pavarur Mbikėqyrės pėr Shėrbimin Civil tė Kosovės zgjedhet Kryetar i Kėshillit tė Pavarur Mbikėqyrės  pėr Shėrbimin Civil tė Kosovės.

2. Kryetari i Kėshillit ka mandat dy (2) vjeēar.

3. Z.Eshref Shabani, detyrėn e Kryetarit tė Kėshillit tė Pavarur Mbikėqyrės pėr Shėrbimin Civil tė Kosovės e fillon nga data 01.07.2018,pas pėrfundimit tė mandatit tė rregullt dy vjeēar tė Kryetarit tė deritashėm.

4. Obligohet Kryetari i Kėshillit pėr kryerjen e detyrės nė pajtim me Kushtetutėn, Ligjin Nr.03/L-192 pėr Kėshillin e Pavarur Mbikėqyrės pėr Shėrbimin Civil tė Kosovės si dhe ligjet dhe aktet nėnligjore qė ndėrlidhen me punėn e Kėshillit.

5. Vendimi hyn nė fuqi nė ditėn e nėnshkrimit nga Kryetari i Kėshillit.