Vizitė e kryetarit tė Kėshillit, Shkėmb Manaj, nė Republikėn e Gjermanisė

  • Te gjitha Fotot

    Kryetari i Kėshillit tė Pavarur Mbikėqyrės pėr Shėrbimin Civil tė Kosovės, Shkėmb Manaj, nga data 19-25.11.2017, nė kuadėr tė njė delegacioni tė institucioneve tė Republikės sė Kosovės, ka merr pjesė nė njė vizitė studimore tė Republikėn e Gjermanisė e cila ėshtė organizuar nga GIZ-i Gjerman. Gjatė kėsaj vizite studimore janė realizuar takime nė institucione tė rėndėsishme nė Republikėn e Gjermanisė nė nivel tė shteteve federale dhe nė nivel federal, si nė Ministrinė e Drejtėsisė dhe Mbrojtjės sė Konsumatorit, nė Gjykatėn Administrative Federale, nė Akademinė e Drejtėsisė si dhe nė ente dhe gjykata tė shteteve federale.