Kryetari i Kėshillit tė Pavarur Mbikėqyres, Shkėmb Manaj u takua sot me Avokatin e Popullit, z. Hilmi Jashari

  • Te gjitha Fotot

    Kryetari i Kėshillit tė Pavarur Mbikėqyres pėr Shėrbimin Civil tė Kosovės, z. Shkėmb Manaj, i shoqėruar nga anėtarja e Kėshillit znj. Gjylinaze Gola, janė takuar sot me Avokatin e Popullit z. Hilmi Jashari. Nė kėtė takim, Kryetari Manaj e njoftoj Avokatin e Popullit lidhur me realizimin e funksioneve kushtetuese dhe ligjore tė Kėshillit tė Pavarur, rreth zbatimit tė legjislacionit tė shėrbimit civilė si dhe pėr nevojėn e ruajtjes sė pavarėsisė institucionale tė institucioneve tė pavarura kushtetuese gjatė zbatimit tė legjislacionit tė shėrbimit civilė. Avokati i Popullit, z. Jashari e njoftoj Kryetarin e Kėshillit, z. Manaj lidhur me tė arriturat e Institucionit tė Avokatit tė Popullit si dhe nevojėn e koordinimit ndėrinstitucional. Krerėt e dy institucioneve janė dakorduar qė tė thellojnė bashkėpunimin nė kuadėr tė pėrgjegjesive kushtetuese dhe ligjore.