Kryetari i Kėshillit tė Pavarur Mbikėqyres vizitoj Komunėn e Lipjanit dhe tė Ferizajit

  • Te gjitha Fotot

    Kryetari i Kėshillit tė Pavarur Mbikėqyres pėr Shėrbimin Civil tė Kosovės, z. Shkėmb Manaj se bashku me bashkėpuntorėt e tij, vizitoj sot Komunėn e Lipjanit dhe Komunėn e Ferizajit.

Z. Manaj nė takimet e mbajtura, e njoftoj kryetarin e Komunės sė Lipjanit, z. Imri Ahmeti dhe kryetarin e Komunės sė Ferizajit, z. Muharrem Sfarēa rreth punėve qė ėshtė duke i kryer Kėshilli i Pavarur Mbikėqyres pėr Shėrbimin Civil tė Kosovės nė ushtrimin e funksioneve kushtetuese dhe ligjore, duke nėnvizuar me theks tė veēantė tė gjeturat dhe rekomandimet lidhur me zbatimin e legjislacionit tė shėrbimit civil nė komunat e tyre dhe duke kėrkuar paralelisht qė tė zbatohen vendimet dhe rekomandimet e Kėshillit nė pėrputhje me obligimin e pėrcaktuar me legjislacionin nė fuqi.

Kryetarėt e komunave respektive,  z. Ahmeti dhe z. Sfarēa, pasiqė falėnderuan kryetarin e Kėshillit pėr vizitėn, shprehėn gatitshmėrinė e plotė pėr bashkėpunim me Kėshillin e Pavarur Mbikėqyres pėr Shėrbimin Civil tė Kosovės, nė kuadėr tė obligimeve ligjore tė ndėrsjellta, me qėllim tė avancimit tė zbatimit tė rregullave dhe parimeve tė legjislacionit tė shėrbimit civil.