Njoftim pėr zgjedhjen e Kryetarit tė Kėshillit tė Kėshillit tė Pavarur Mbikėqyrės pėr Shėrbimin Civil tė Kosovės

  • Te gjitha Fotot

    Kėshilli i Pavarur Mbikėqyrės pėr Shėrbimin Civil tė Kosovės, nė mbledhjen e tretė (III) tė mbajtur me datė 09.02.2015 me votim unanim, ka zgjedhur z.Lulzim ALIAJ, Kryetar tė Kėshillit tė Pavarur Mbikėqyrės pėr Shėrbimin Civil tė Kosovės.

Kryetari i Kėshillit, nė pajtim me Ligjin Nr. 03/L-192 pėr Kėshillin e Pavarur Mbikėqyrės pėr Shėrbimin Civil tė Kosovės, ka mandat dy (2) vjeēar.
Z. Aliaj pas pranimit tė detyrės, duke falėnderuar anėtarėt e Kėshillit pėr besimin e dhėnė, u zotua pėr kryerjen e detyrave dhe pėrgjegjėsive tė Kryetarit tė Kėshillit nė pajtim me Kushtetutėn, Ligjin Nr. 03/L-192 pėr Kėshillin e Pavarur Mbikėqyrės pėr Shėrbimin Civil si dhe ligjet dhe aktet nėnligjore qė ndėrlidhen me punėn e Kėshillit.