Njoftim pėr Kandidatėt e Suksesshėm

  • Te gjitha Fotot

    Kėshilli i Pavarur Mbikėqyrės pėr Shėrbimin Civil, nė bazė tė nenit 41, paragrafi 2 tė Rregullores Nr. 02/2010 pėr Procedurat e Rekrutimit nė Shėrbimin Civil, njofton tė gjithė aplikuesit nė konkursin e shpallur me datėn 28.02.2019, me referencė si mė poshtė, se kandidatia/i tė cilėt janė rekomanduar nga KPSHC pėr tu pėrzgjedhur nė pozitėn

Zyrtar i Lartė pėr Bashkėpunim Profsional , nė Sekretarinė e KPMSHCK-sė janė:

Z.Ēlirim Zeka  i cili ka fituar gjithsejt: 88.35 pikė

Znj.Ilire Mehmeti-Shaqiri e cila ka fituar gjithsejt: 85.6 pikė.

Titulli i vendit tė punės: Zyrtar i Lartė pėr Bashkėpunim Profsional

 Nr.ref. RN00004405

Emri dhe Mbiemri i kandidatit tė rekomanduar: Z.Ēlirim Zeka  dhe Znj.Ilire Mehmeti-Shaqiri

Pikėt e pėrgjithshme tė fituara (me pėrqindje): 88.35 % dhe 85.6 pikė.


Kėshilla juridike:

Kundėr kėtij njoftimi lidhur me  emėrimin e kandidatit tė cekur mė lartė, aplikuesit  nė kėtė konkuirs,    si tė pakėnaqur me kėtė njoftim, kanė tė drejtė ankese,  nė afatit prej tridhjetė (30) ditėsh, nė Komisioni pėr zgjidhjen e kontesteve dhe ankesave, nė KPMSHCK nga dita e publikimit tė kėtij njoftimi.

 


 

Prishtinė

Mė, 11.04.2019

Zyra e Personelit nė S/KPMSHCK