Vizita e suksesshme e Kėshillit nė Francė

  • Te gjitha Fotot

    Njė delegacion i Kėshillit tė Pavarur Mbikėqyrės pėr Shėrbimin Civil tė Kosovės, nė pėrbėrje, Shkėmb Manaj, kryetar dhe Lulzim Aliaj, Hajzer Salihu dhe Lela Petkovic, anėtarė, kanė qėndruar nė njė vizitė zyrtare nė Republikėn e Francės. Gjatė vizites nė Paris, delegacioni i Kėshillit, ėshtė pritur nė Inspektoratin e Pėrgjithshėm tė Administratės Publike dhe nė Shkollėn e Administratės Publike tė Francės.

Gjatė qėndrimit nė Paris, delegacioni i Kėshillit, nė kuadėr tė Planit Vjetor tė Mbikėqyrjes sė zbatimit tė rregullave dhe parimeve tė legjislacionit pėr shėrbimin civilė, nė praninė e Ambasadorit, z. Qėndrim Gashi, ka realizuar edhe vizitėn monitoruese nė Ambasadėn e Republikės sė Kosovės nė Paris.

Delegacioni i Republikės sė Kosovės nė pėrbėrje tė plotė ka qenė i pėrfaqėsuar nga deputetė tė Kuvendit tė Republikės sė Kosovės, pėrfaqėsuesit e Kėshillit tė Pavarur Mbikėqyrės si dhe tė Ministrisė sė Punėve tė Jashtme tė Republikės sė Kosovės.