Auditori i Pėrgjithshėm, Besnik Osmani priti nė takim z. Shkėmb Manaj, Kryetar i Kėshillit tė Pavarur Mbikėqyrės pėr Shėrbimin Civil tė Kosovės

  • Te gjitha Fotot

    Auditori i Pėrgjithshėm, z. Besnik Osmani, priti nė takim pune, Kryetarin e Kėshillit tė Pavarur Mbikėqyrės pėr Shėrbimin Civil tė Kosovės, z. Shkėmb Manaj. Nė takim u diskutua rreth mandatit tė tė dyja institucioneve dhe rolit tė tyre nė funksion tė rritjes sė efikasitetit dhe efektivitetit nė administratė publike. Z. Osmani dhe z. Manaj u pajtuan qė t'i harmonizojnė aktivitetet me qėllim tė bashkėpunimit ndėrinstitucional nė kuadėr tė kompetencave tė pėrcaktuara ligjore.