• Njoftim pėr Kandidatėt e Suksesshėm

  Kėshilli i Pavarur Mbikėqyrės pėr Shėrbimin Civil, nė bazė tė nenit 41, paragrafi 2 tė Rregullores Nr. 02/2010 pėr Procedurat e Rekrutimit nė Shėrbimin Civil, njofton tė gjithė... Lexo mė shumė

 • Njoftim pėr regjistrimin e kėrkesės KO171/18

  Kliko mbi images Lexo mė shumė

 • Pėrgjigje pėr Gjykaten Kushtetuese nė lidhje me kėrkesėn e parashtruar nga Avokati i Popullit

  Kliko mbi images Lexo mė shumė

 • Njoftim

  Komentet e Kėshillit tė Pavarur Mbikėqyrės pėr Shėrbimin Civil tė Kosovės nė lidhje me kėrkesėn KO171/18 tė parashtruar me datėn 2 nėntor 2018 nė Gjykatėn Kushtetuese tė Republikės... Lexo mė shumė

 • Njoftim

  NJOFTIM PĖR KANDIDATIN E SUKSESHĖM Kėshilli i Pavarur Mbikėqyrės pėr Shėrbimin Civil, nė bazė tė nenit 41, paragrafi 2 tė Rregullores Nr. 02/2010 pėr Procedurat e Rekrutimit nė... Lexo mė shumė

 • Reagim ndaj deklarimeve kundėr vendimmarrjes sė Kėshillit

  Tė nderuara media tė shkruara dhe elektronike, Kėshilli i Pavarur Mbikėqyrės pėr Shėrbimin Civil, ėshtė njė institucion kushtetues dhe ligjor i cili pėr mandat ka mbikėqyrjen e... Lexo mė shumė

 • Njoftim

  Ministri i Ministrisė sė Administratės Publike, Mahir Yagcilar, ka pritur kryetarin e Kėshillit tė Pavarur Mbikėqyrės tė Shėrbimit Civil tė Kosovės, Eshref Shabanin, qė shoqėrohej... Lexo mė shumė

 • Njoftim

  Kryetari i Kėshillit tė Pavarur Mbikėqyrės pėr Shėrbimin Civil tė Kosovės takohet me pėrfaqėsuesit e ambasadės sė Britanisė sė Madhe nė Kosovė, tė autorizuar pėr monitorimin e... Lexo mė shumė

 • Vendim

  Nė Mbėshtetje tė nenit 8 paragrafi 1 tė Lgjit Nr.03/L-192 Pėr Kėshillin e Pavarur Mbikėqyrės pėr Shėrbimin Civil tė Kosovės, dhe nenit 4 paragafit 1 nėnparagrafit 1.1 dhe 1.14,... Lexo mė shumė

 • Nga mbledhja e Komisionit pėr Administratė Publike

  Komisioni pėr Administratė Publike, Qeverisje Lokale dhe Media, kryesuar nga kryetari Nait Hasani, shqyrtoi sot Raportin vjetor tė Kėshillit tė Pavarur Mbikėqyrės pėr Shėrbimin... Lexo mė shumė

 • Manaj: Gjatė vitit 2017 KPMSHCK zgjidhi mbi 800 ankesa

  Nė emisionin “Mirėmėngjesi Kosovė” nė RTK, Shkėmb Manaj, kryetar i Kėshillit tė Pavarur Mbikėqyrės pėr Shėrbimin Civil tė Kosovės (KPMSHCK), foli pėr ankesat e shėrbyesve... Lexo mė shumė

 • 805 ankesa nė Kėshillin Mbikeqyrės pėr Shėrbimin Civil

  Kėshilli i Pavarur Mbikeqyrės pėr Shėrbimin Civil tė Kosovės, gjatė kėtij viti ka pranuar 805 ankesa dhe nė shqyrtim ka pasur edhe 80 ankesa qė janė bartur nga viti 2016, dhe ka... Lexo mė shumė

 • Vizitė e kryetarit tė Kėshillit, Shkėmb Manaj, nė Republikėn e Gjermanisė

  Kryetari i Kėshillit tė Pavarur Mbikėqyrės pėr Shėrbimin Civil tė Kosovės, Shkėmb Manaj, nga data 19-25.11.2017, nė kuadėr tė njė delegacioni tė institucioneve tė Republikės sė... Lexo mė shumė

 • Nga mbledhja e Komisionit pėr Administratė Publike, Qeverisje Lokale dhe Media

  Komisioni pėr Administratė Publike, Qeverisje Lokale, dhe Media, mbajti mbledhjen e radhės, tė drejtuar nga Nait Hasani, kryetar, pėr tė diskutuar lidhur me nismėn pėr hartimin e... Lexo mė shumė

 • Fillon procesi pėr Plotėsimin dhe Ndryshimin e Ligjit pėr Kėshillin e Pavarur Mbikėqyrės pėr Shėrbimin Civil tė Kosovės

  Deputėt e Kuvendit tė Republikės sė Kosovės, nė pajtim me dispozitat e Kushtetutės dhe procedurėn e hartimit tė legjislacionit, sipas kėrkesės sė Kėshillit tė Pavarur Mbikėqyrės... Lexo mė shumė

 • Kėshilli i Pavarur Mbikėqyrės mbetet i pėrkushtuar t’i ndihmoj komunat nė zbatimin e legjislacionit pėr shėrbimin civilė

  Kryetari i Kėshillit tė Pavarur Mbikėqyrės pėr Shėrbimin Civil, Shkėmb Manaj i shoqėruar nga anėtaret e Kėshillit, Gjylinaze Gola dhe Malsore Gashi kanė vizituar Komunėn e... Lexo mė shumė

 • Haziri: Komuna e Gjilanit bashkėpunon ngushtė me Kėshillin e Pavarur Mbikėqyrės - 25 tetor 2017

  Kryetari i Komunės sė Gjilanit, Lutfi Haziri, ka pritur sot nė njė takim pune kryetarin e Kėshillit tė Pavarur Mbikėqyrės pėr Shėrbimin civil tė Kosovės, Shkėmb Manaj, me... Lexo mė shumė

 • Ministri i Ministrisė sė Administratės Publike, Mahir Yagcilar priti kryetarin e Kėshillit tė Pavarur Mbikėqyrės tė Shėrbimit Civil, Shkėmb Manaj.

  Nė kėtė takim, ministri Yagcilar dhe Manaj biseduan rreth mundėsisė sė fuqizimit tė Shėrbimit Civil, avancimit tė proceseve tė legjislacionit pėrkatės, tė akteve nėnligjore pėr... Lexo mė shumė

 • Komisioni parlamentar aprovon unanimisht Raportin Vjetor tė Punės sė Kėshillit tė Pavarur Mbikėqyres

  Me datėn 18.10.2017, kryetari i Kėshillit tė Pavarur Mbikėqyres pėr Shėrbimin Civil tė Kosovės, Shkėmb Manaj, i shoqėruar nga anėtaret e Kėshillit, Hajzer Salihu dhe Lulzim Aliaj,... Lexo mė shumė

 • Gjykata Kushtetuese e Republikės sė Kosovės obligon Ministrinė e Kulturės, Rinisė dhe Sportit qė tė zbatoj vendimin e Kėshillit tė Pavarur Mbikėqyrės tė nxjerr me datėn 4 shtator 2007

  Kėshilli i Pavarur Mbikėqyrės pėr Shėrbimin Civil tė Kosovės, nė kuadėr tė ushtrimit tė mandatit kushtetues dhe ligjor, pėr mbikėqyrjen e zbatimit tė rregullave dhe parimeve tė... Lexo mė shumė

 • Pėr 6 muaj Kėshilli pėr Shėrbimin Civil ka pranuar 400 ankesa

  Pėr gjashtė muajt e parė tė kėtij viti, Kėshilli i Pavarur Mbikėqyrės pėr Shėrbimin Civil tė Kosovės (KPMShCK) ka pranuar 400 ankesa nga shėrbyesit civilė dhe aplikuesit pėr... Lexo mė shumė

 • Fjalimi i kryetarit tė Kėshillit, Shkėmb Manaj me rastin e 23 Qershorit – Ditės Ndėrkombėtare tė Shėrbimit Civilė

  I nderuar Ministėr Yagcilar, E nderuara, znj. Sulēevsi, Drejtoreshė e IKAP-it I nderuar, z. Mursel Zymberi, Kryetar i Sindikatės sė Shėrbimit Civilė z. Tefik Mahmuti, Drejtor i... Lexo mė shumė

 • Diplomatėt e Ambasadės sė Francės nė Prishtinė vizituan Kėshillin e Pavarur Mbikėqyrės pėr Shėrbimin Civilė

  Sot, kryetari i Kėshillit tė Pavarur Mbikėqyrės pėr Shėrbimin Civil, Shkėmb Manaj, ka pritur nė njė takim pune znj. Cecile Fisteberg, kėshilltare pėr bashkėpunim dhe znj. Azra... Lexo mė shumė

 • Vizitė e suksesshme e Kėshillit tė Pavarur Mbikėqyrės nė Republikėn e Shqipėrisė

  Njė delegacion i Kėshillit tė Pavarur Mbikėqyrės pėr Shėrbimin Civil tė Kosovės, nė pėrbėrje, Shkėmb Manaj, kryetar dhe Lulzim Aliaj, Gjylinaze Gola e Eshref Shabani, anėtarė, kanė... Lexo mė shumė

 • Vizita e suksesshme e Kėshillit nė Francė

  Njė delegacion i Kėshillit tė Pavarur Mbikėqyrės pėr Shėrbimin Civil tė Kosovės, nė pėrbėrje, Shkėmb Manaj, kryetar dhe Lulzim Aliaj, Hajzer Salihu dhe Lela Petkovic, anėtarė, kanė... Lexo mė shumė

 • Njoftim mbi Aprovimin e Raportit Vjetor pėr vitin 2016

  Raporti vjetor i punės sė Kėshillit tė Pavarur Mbikėqyrės pėr Shėrbimin Civil tė Kosovės pėr vitin 2016, aprovohet unanimisht nga Komisioni pėr Administratė Publike, Qeverisje... Lexo mė shumė

 • Njoftimi lidhur me trajnimin pėr prokuror

  Nė kuadėr tė bashkėpunimit me Institutin Gjyqėsor tė Kosovės nė Kėshillin e Pavarur Mbikėqyrės pėr Shėrbimin Civil me datė 08.02.2017 ėshtė mbajtur trajnimi me temėn ,,Funksionet... Lexo mė shumė

 • Kryetari i Kėshillit tė Pavarur Mbikėqyres, Shkėmb Manaj u takua sot me Avokatin e Popullit, z. Hilmi Jashari

  Kryetari i Kėshillit tė Pavarur Mbikėqyres pėr Shėrbimin Civil tė Kosovės, z. Shkėmb Manaj, i shoqėruar nga anėtarja e Kėshillit znj. Gjylinaze Gola, janė takuar sot me Avokatin e... Lexo mė shumė

 • Kryetari i KPMSHCK-sė, z. Shkėmb Manaj, mbajti konferencė shtypi ku prezentoj rezultatet e arritura gjatė vitit 2016, sipas funksioneve kushtetuese dhe ligjore tė Kėshillit

  z. Manaj prezentoj nė detaje, raportin e punės nė pika tė pėrgjithshme, si nė vijim: Funksioni i ankesave Lidhur me funksionin ligjor tė shyrtimit dhe zgjidhjes sė... Lexo mė shumė

 • KPMSHCK-ja do sanksione me ligj pėr institucionet qė s’ia zbatojnė vendimet

  Mė shumė se 500 ankesa pėr shkelje tė ndryshme janė bėrė vetėm gjatė kėtij viti nė Kėshillin e Pavarur Mbikėqyrės tė Kosovės pėr Shėrbyesit Civilė. Nė 100 prej tyre, Kėshilli ka... Lexo mė shumė

 • Njoftim

  Sot, me datėn 29 nėntor 2016, Kryetari i Kėshillit, z. Shkėmb Manaj e ka takuar deputetin e Kuvendit tė Republikės sė Kosovės, z. Veton Berisha, me te cilin ka biseduar rreth... Lexo mė shumė

 • Komisioni pėr Administratė Publike i Kuvendit tė Republikės sė Kosovės vizitoj Kėshillin e Pavarur Mbikėqyrės

  Komisioni pėr Administratė Publike, Media dhe Qeverisje Lokale i Kuvendit tė Republikės sė Kosovės i udhėhequr nga kryetarja, znj. Xhevahire Izmaku, sot vizitoj Kėshillin e Pavarur... Lexo mė shumė

 • Kryetari i KPMSHCK-sė, z. Shkėmb Manaj dhe anėtari i Kėshillit, z. Lulzim Aliaj, po marrin pjesė nė Konferencėn "Drejtėsia Administrative nė Ballkanin Pėrendimorė" e cila po mbahet nė Podgoric

  Kjo Konferencė ėshtė organizuar nga Shkolla Regjionale pėr Administratė Publike- ReSPA nė bashkėpunim me Gjykatėn Administrative dhe Gjykatėn Supreme tė Malit tė Zi. Nė kėtė... Lexo mė shumė

 • Mė shumė se gjysma e avancimeve nė nivel drejtues tė shtetit - tė jashtėligjshme

  Sonte nė emisionin “Puls” tė KTV-sė, pėr shkeljet dhe skandalet nė shėrbimin civil, kanė debatuar Shkėmb Manaj, kryetar i Kėshillit tė Pavarur Mbikėqyrės pėr Shėrbimin... Lexo mė shumė

 • Auditori i Pėrgjithshėm, Besnik Osmani priti nė takim z. Shkėmb Manaj, Kryetar i Kėshillit tė Pavarur Mbikėqyrės pėr Shėrbimin Civil tė Kosovės

  Auditori i Pėrgjithshėm, z. Besnik Osmani, priti nė takim pune, Kryetarin e Kėshillit tė Pavarur Mbikėqyrės pėr Shėrbimin Civil tė Kosovės, z. Shkėmb Manaj. Nė takim u diskutua... Lexo mė shumė

 • Kryetari i Kėshillit tė Pavarur Mbikėqyres vizitoj Komunėn e Lipjanit dhe tė Ferizajit

  Kryetari i Kėshillit tė Pavarur Mbikėqyres pėr Shėrbimin Civil tė Kosovės, z. Shkėmb Manaj se bashku me bashkėpuntorėt e tij, vizitoj sot Komunėn e Lipjanit dhe Komunėn e... Lexo mė shumė

 • Kryeministri Mustafa: Shėrbimi civil rol tė rėndėsishėm nė progresin e gjithanshėm tė Kosovės

  Kryeministri i Republikės sė Kosovės, Isa Mustafa, priti nė takim Kryetarin e Kėshillit tė Pavarur Mbikėqyrės tė Shėrbimit Civil, Shkėmb Manaj, i shoqėruar nga anėtarėt e kėtij... Lexo mė shumė

 • Njoftim mbi Takimin e Kryetarit tė Kėshillit tė Pavarur z.Shkėmb Manaj me Ministrin e Administratės Publike z. Mahir Yagcilar

  Kryetari i Kėshillit tė Pavarur Mbikėqyrės pėr Shėrbimin Civil tė Kosovės, z. Shkėmb Manaj, sot ėshtė pritur nga Ministri i Ministrisė sė Administratės Publike, z. Mahir Yagcilar.... Lexo mė shumė

 • Njoftim

  Nga mbledhja e Komisionit pėr tė Drejtat, Interesat e Komuniteteve dhe Kthim. Deputetėt e komuniteteve jo shumicė vlerėsuan se neni 11, i Ligjit pėr Shėrbimin Civil tė Republikės... Lexo mė shumė

 • Njoftim pėr takimin e Kryetarit tė Kėshillit tė Pavarur Mbikėqyrės pėr Shėrbimin Civil tė Kosovės me Kryetarėt e Komunave tė Kosovės

  Kėshilli i Pavarur Mbikėqyrės pėr Shėrbimin Civil tė Kosovėsnė koordinim dhe bashkėpunim me Asociacionin e Komunave tė Kosovės, nė kuadėr tė zbatimit tė kompetencave kushtetuese... Lexo mė shumė

 • Njoftim

  Kėshilli i Pavarur Mbikėqyrės pėr Shėrbimin Civil tė Kosovės merr mbėshtetje nga Ambasada e Finlandės nė Kosovė.Kryetari i Kėshillit tė Pavarur Mbikėqyrės pėr Shėrbimin Civil tė... Lexo mė shumė

 • Njoftim

  Kėshilli i Pavarur Mbikėqyrės pėr Shėrbimin Civil tė Kosovės, me rastin e 23 Qershorit–Ditės Ndėrkombėtare tė Shėrbimit Civil, i uron tė gjithė nėpunėsit civil tė Republikės... Lexo mė shumė

 • Njoftim

  Nė vazhdėn e takimeve nė Republikėn e Turqisė, delegacioni i Kėshillit tė Pavarur Mbikėqyrės pėr Shėrbimin Civil tė Kosovės, i kryesuar nga z. Lulzim Aliaj, Kryetar i Kėshillit, u... Lexo mė shumė

 • Njoftim

  Njė delegacion i Kėshillit tė Pavarur Mbikėqyrės pėr Shėrbimin Civil tė Kosovės, ėshtė duke qėndruar nė vizitė zyrtare nė Republikėn e Turqisė. Lexo mė shumė

 • Njoftim

  Kėshilli i Pavarur Mbikėqyrės pėr Shėrbimin Civil me datėn 08.04.2014 raportoj nė Komisionin pėr Administratė Publike, Qeverisje Lokale dhe Media tė Kuvendit tė Republikės sė... Lexo mė shumė

 • Njoftim

  Kryetari i Kėshillit tė Pavarur Mbikėqyrės pėr Shėrbimin Civil tė Kosovės z. Lulzim Aliaj, me ftesėn e Institutit Gjyqėsor tė Kosovės, me datė 26.02.2015 ka ligjėruar nė trajnimin... Lexo mė shumė

 • Njoftim

  Kėshilli i Pavarur Mbikėqyrės pėr Shėrbimin Civil tė Kosovės nė bashkėpunim me Institutin Gjyqėsor tė Kosovės, me datė 25.02.2015 ka organizuar takimin/trajnimin me temėn:... Lexo mė shumė

 • Njoftim pėr zgjedhjen e Kryetarit tė Kėshillit tė Kėshillit tė Pavarur Mbikėqyrės pėr Shėrbimin Civil tė Kosovės

  Kėshilli i Pavarur Mbikėqyrės pėr Shėrbimin Civil tė Kosovės, nė mbledhjen e tretė (III) tė mbajtur me datė 09.02.2015 me votim unanim, ka zgjedhur z.Lulzim ALIAJ, Kryetar tė... Lexo mė shumė

 • Njoftim

  Komisioni pėr Arsim, Kulturė, Rini, Sport, Administratė Publike, Qeverisje Lokale dhe Media, ka shqyrtuar Raportin vjetor tė punės pėr vitin 2013 tė Kėshillit tė Pavarur Mbikėqyrės... Lexo mė shumė

 • Njoftim pėr takimin me Kryetarin e Kuvendit

  Lexo mė shumė

 • Takim Pune

  Lexo mė shumė